ASUS, Computex 2024’te En İyi Tercih Ödülleri Kazandı

ASUS, sıvı metal termal bileşene sahip ilk grafik kartı olan ROG Matrix Platinum GeForce RTX™ 4090 24GB GDDR6X’e verilen prestijli Computex 2024 Altın Ödülü de dahil olmak üzere Computex 2024’te birden fazla En İyi Seçim ödülüne layık görüldüğünü duyurdu. Ayrıca ASUS, bu yılın başlarında CES’te tanıttığı ASUS AirVision M1 ile Computex En İyi Tercih Yeşil Ödülü kazandı. Fuarın gizli galibi olan ASUS AirVision M1, yenilikçi tasarımı ve teknolojisiyle Bilgisayar ve Sistem kategorisinde Kategori Ödülünün de sahibi oldu.

ASUS ayrıca Bilgisayar ve Sistem kategorisinde ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH, ProArt P16 ve ASUS VU Nano-ion serisi, ROG Zephyrus G16 gibi ürünleriyle birden fazla Kategori Ödülü aldı. Ödül alan diğer ürünler arasında Oyun ve Eğlence kategorisinde ROG Ally ve Yapay Zeka, Büyük Veri ve Bulut Bilişim kategorisinde kısa süre önce tanıtılan MuseTree yazılımı yer alıyor. Bu ödül ve takdirlerle ASUS, yapay zeka devriminin ön saflarında yer alma, sürdürülebilirlik, yenilikçi teknoloji ve olağanüstü kullanıcı deneyimleri yaratma konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

“Yapay zeka teknolojisinin yenilikçi kullanımı ve kullanıcılarımız için inanılmaz deneyimler yaratmak, ASUS’ta yaptığımız işin merkezinde yer alıyor,” diyen ASUS Eş CEO’su S. Y. Hsu, sözlerine şunları ekledi: “Tüm ürün portföyümüzden ödül alan dokuz ürünle ASUS, sektörün her alanında kullanıcılar için inanılmaz çözümler yaratabileceğini gösterdi.”

ASUS Eş CEO’su Samson Hu, “Computex 2024’te bu prestijli ödülleri almak, çığır açan teknoloji ve olağanüstü kullanıcı deneyimleri sunmaya olan sarsılmaz bağlılığımızın bir kanıtıdır” dedi ve şunları söyledi: “İnovasyon ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızın takdiri olarak üst üste Altın Ödül kazanmaktan onur duyuyoruz.”

Computex 2024 En İyi Tercih Altın Ödülü alan ASUS Republic of Gamers’ın (ROG) ROG Matrix GeForce RTX 4090 modeli, üstün termal ve akustik performans için GPU kalıbında ilk kez sıvı metal bileşimi kullanan çığır açan bir ekran kartı. Kart, özel tasarlanmış bir soğuk plaka ve 360 mm radyatör ile manyetik papatya dizilimli fanlara sahip gelişmiş bir soğutma sistemi içeriyor. 2700 Mhz artırılmış saat hızı, NVIDIA®’nın üçüncü nesil RT çekirdekleri, dördüncü nesil Tensor çekirdekleri ve DLSS 3 teknolojisi ile bu ekran kartı oyun görsellerini inanılmaz hale getiriyor. GPU ayrıca gerçek zamanlı termal veri ve güç anomalisi tespiti için ASUS GPU Tweak III uygulamasını içeriyor ve çevre dostu ASUS Auto Extreme işlemi kullanılarak üretiliyor.

Computex 2024 En İyi Tercih ve En İyi Tercih Yeşil Ödüllerinin sahibi olan yenilikçi ASUS AirVision M1 Giyilebilir Ekran, şık gözlükler aracılığıyla çoklu ekran görüntüleme deneyimi sunuyor. 1100 nit parlaklık ve %95 DCI-P3 renk gamına sahip FHD (1920 x 1080) Micro OLED ekranlara sahip olan gözlük, canlı ve ayrıntılı görseller sunuyor. Gözlük, rahat görüntüleme için 57° dikey perspektif görüntüleme açısını ve %60 geçirgenliği desteklerken, 3 Serbestlik Derecesi (3DoF) konumlandırma ve gelişmiş kontrol için sezgisel bir uygulama tasarımını da içeriyor.

Kullanıcılar çeşitli formatlarda ve yönlerde birden fazla sanal ekran oluşturabiliyor. Sürdürülebilirliğe öncelik veren AirVision M1, sadece 2 watt’lık inanılmaz düşük enerji tüketimine ve dizüstü bilgisayar yüklerini azaltmak için güç optimizasyon moduna sahip. Ayrıca gözlükler plastik içermeyen ambalajlarda gönderiliyor.

ASUS AirVision M1; ROG Zephyrus G16, ödüllü MuseTree yazılımına sahip ProArt P16, ASUS ZenScreen Fold OLED MQ17QH, beğenilen ROG Ally’nin güncellenmiş bir versiyonu ve MuseTree yazılımına sahip diğer ProArt cihazları gibi diğer kazananlarla birlikte Computex 2024’teki ASUS ve ROG stantlarında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Ziyaretçiler, iki markanın en son yeniliklerini ve yenilikçi teknolojilerini keşfetme fırsatı yakaladı. Computex 2024, Nangang Fuar Merkezi’nde 4 Haziran – 7 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir